ثبت شرکت سهامی خاص

عضویت در TOBB شامل ۳۶۳ اتاق است که نماینده ۱.۲ میلیون شرکت است، در حالی که TISK با بیش از ۲.۷ میلیون عضو، کنفدراسیون ترکیه کارفرمایان کارفرما است. TOBB اتحادیه ملی اتاقهای بازرگانی، صنعت، تجارت دریایی و بورس کالا است. برای اقدام به ثبت شرکت در کشور ترکیه لازم است که شرکت مورد نظر در یک دفتر ثبت تجاری و رسمی ثبت شود. در طی گذراندن این مراحل تمامی آژانسهای اعتباری و مراکز مهم ترکیه در تعیین و ارزش سهام اوراق بهادار آن شرکت، نقش به سزایی خواهند داشت. قانون حداکثر مبلغ اسمی هر سهم در شرکت های سهامی عام را ده هزار ریال تعیین نموده ولی برای مبلغ اسمی سهام در شرکت های سهامی خاص حدقل و یا حداکثری مشخص نشده است. روابط شرکا با یکدیگر، حدود اختیارات اعضا، نحوه تقسیم سود و شرایط انحلال شرکت در این سند مشخص میشوند. مطابق مواد ۵۰۶ و ۵۱۰ TCC، واجب است که؛ سرمایه اصلی شرکت، مبلغ سرمایه مشترک شده توسط هر سهامدار و روش و نحوه پرداخت این سرمایه باید در اساسنامه مشخص شود. یعنی مثلا اگر شما 200 میلیون تومان سرمایه اولیه در نظر بگیرید باید 100 هزار تومان به عنوان حق التمبر پرداخت نمایید. به پیوست اساسنامه شرکت اوراق تقاضانامه ثبت شرکت و دیگر اسناد مورد نیاز نیز برایتان ارسال خواهد شد و شما می بایست پس از امضا و اثر انگشت تمامی صفحات و تائید اصالت امضا تمامی سهامداران توسط مدیر عامل در حضور وکیل موسسه آنرا جهت انجام امور ثبتی برای موسسه حقوقی ونک ارسال نمایید.

ثبت شرکت یک روزه

برای ثبت شرکت سهامی خاص، پس از فراهم نمودن مدارک فوق جهت اعلام درخواست خود به سامانه ی اداره ی ثبت شرکت ها به نشانیhttp://sherkat.ssaa.ir مراجعه فرمایید و اطلاعات خواسته شده نظیر نوع شرکت، سرمایه ی شرکت، اعضای شرکت، سمت هر یک از اعضا، نوع روزنامه ی رسمی اعم از ابرار یا جمهوری اسلامی را با دقت تکمیل نمایید. در صورتی که شرکت آدرس ثبتشده و اعلام شده خود را ترک کرده و در مدت مقرر آدرس جدید خود را ثبت ننماید، پرونده بهعنوان علت خاتمه در نظر گرفته میشود. هرگونه اطلاعیه ای که در آدرس ثبتشده و اعلام شده به شما ارائه شده باشد، به شرکت ارائه شده است. حداقل سرمایه ای که برای یک شرکت سهامی خاص لازم است مبلغ یک میلیون ریال می باشد. همانطور که گفته شد هرچه سرمایه شرکت بیشتر باشد اعتبار بالاتر می رود در نتیجه به شما کمک میکند که بهتر بتوانید در مناقصات دولتی شرکت کنید به گونه ای که با اعتبار آن می توان وام های دولتی اخذ نمایند. همانطور که می دانید برای ثبت هر کسب و کاری به صورت قانونی لازم است که شرایط را فراهم و قوانین مورد نیاز را به درستی رعایت کنید. ترکیه در چهارراه بین اروپا و آسیا، با فراهم کردن محیطی مناسب ازنظر همه سرمایهگذاران خارجی، ترکیه بهعنوان یکقطب اصلی تجاری شناختهشده است.

سامانه ثبت شرکت

قانون تجارت ایجاد مشارکت در ترکیه را فراهم میکند. مشارکت عادی که بهعنوان کنسرسیوم شناخته میشود، نباید در سازمان تجارت ثبت شود زیرا در ترکیه شخص، حقوقی محسوب نمیشود. یک مشارکت عادی نمیتواند نام تجاری داشته باشد و در سازمان ثبت علائم تجاری ثبت نمیشود. اگر از ابتدا توسط یک وکیل ثبت شرکت در ترکیه کارها را پیش ببرید، به مشکل بر نخواهید خورد. در سال 1355 در راستای فعالیت بلند مرتبه سازی، طی سه مرحله ساخت، تکمیل و تحویل پروژه عظیم و کم نظیر مجتمع برجهای مسکونی آتیساز اوین (23 برج 12 تا 31 طبقه) را به عنوان برگ زرینی از افتخارات در کارنامه خود به ثبت رساند و برای اولین بار در ایران سبک مهندسی نوینی را بنا نهاد. اما باید به این نکته توجه داشته باشند برای سرمایه گذاران خارجی که در اداره برق، هواپیمایی کشوری و حمل و نقل دریایی خدمت میکنند محدودیت و قوانین مجزایی وجود دارد. همچنین سرمایه گذاران خارجی میتوانند برای ثبت شرکت به صورت غیر حضوری در ترکیه تمامی سود سهام و سود خالص را با درآمد و نقدینگی شرکت با پول ترکیه داشته باشند و از بانکها و وامهای این کشور برخوردار شوند. This a᠎rtic le was g en erat ed  by GSA Con​tent Gen erat​or Dem​oversion.

و حتی از همان امتیازات سرمایه گذاران داخلی برخوردار میشوند. این مرحله از اهمیت زیادی برخوردار است و حتما با شرکای خود در این زمینه مشورت کرده و به اتفاق نظر برسید . محدود (Komandit Sirket – حدود که توسط یک شریک عمومی کاملاً مسئول بدهیها و تعهدات اما با اختیارات تصمیمگیری و شرکای ثابت، مسئول بدهیها و تعهدات در حد سهم آنها به سرمایه است. آنها بهعنوان کنسرسیومی از کارآفرینان تشکیل میشوند که شخصاً مسئول بدهیهای کنسرسیوم هستند. اشخاص حقوقی بهعنوان کمانیتیت سیرکت بهندرت مورداستفاده قرار میگیرند، زیرا مدیران کل مسئولیت بدهیهای شرکت را به عهده دارند. و شناسه ملی برای اشخاص حقوقی. ـ درصورتی که اعضاء هیئت مدیره یا سهامداران اشخاص حقوقی باشند، ارائه فتوکپی آخرین روزنامه رسمی شخص حقوقی و نامه معرفی نماینده و کپی شناسنامه و فتوکپی کارت ملی برابر اصل شده نماینده شخص حقوقی. وکالتنامهای که توسط شرکت به نفع نماینده مقیم خود ترسیم شده و نمایندگی و پاسخگویی کامل را به عهده دارد. درخواست افتتاح شعبه باید توسط وزارت نماینده مجاز شرکت امضا شود. وزارت صنعت و تجارت مجوز صدور مجوز برای افتتاح شعبه است.

Bir cevap yazın