15 bin atım garantili yerli piyade tüfeği TSK’ya teslim edildiTürkiye’nin 15 bin atım namlu ömrü garantisi verebilen ilk ve tek piyade tüfeği KCR556 Piyade Tüfeği, Jandarma Genel Komutanlığı ve Kara Kuvvetleri Komutanlığına teslim edildi.


15 bin atım garantili yerli piyade tüfeği TSK'ya teslim edildi

KaleKalıp tarafından üretilen piyade tüfekleri Jandarma Genel Komutanlığı ve Kara Kuvvetleri Komutanlığının kullanımına sunuldu.

HER İKİ ELLE DE KULLANILABİLİYOR

Şirketten yapılan açıklamaya göre, tamamen yerli olan KaleKalıp ürünü KCR556 Piyade Tüfeği, modüler yapıda ve her iki elle kullanıma uygun olarak tasarlandı.

10 BİN ATIMA KADAR BAKIM İHTİYACI DUYMUYOR

Yaklaşık 10 bin atıma kadar bakım ihtiyacı duymadan, kömür birikmesini ve ısı transferini azaltan yapısıyla görev yapan piyade tüfeğinin şarjör hariç ağırlığı 2 kilo 630 gram seviyesinde bulunuyor. Tüfekler, Jandarma Genel Komutanlığı ve Kara Kuvvetleri Komutanlığına teslim edildi.

15 BİN ATIM NAMLU ÖMRÜ GARANTİSİ VEREN İLK TÜFEK

KCR556, “Türkiye’nin 15 bin atım namlu ömrü garantisi verebilen ilk ve tek piyade tüfeği” olarak diğer kullanıcılarına da teslim edilecek.

15 bin atım garantili yerli piyade tüfeği TSK ya teslim edildi #1

TÜRK MÜHENDİSLERİNİN TASARLARIĞI YERLİ TÜFEK

Açıklamada görüşlerine yer verilen KaleKalıp Genel Müdürü Selim Erol, “Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir’in de açıkladığı üzere KCR piyade tüfeklerinin kullanımı başladı. Yerli ve milli üretimle ülkemiz savunma sanayisi sektörünün gelişimine katkı sunmaktan dolayı gururluyuz. Ar-Ge ve üretim süreçlerinde ülkemiz mühendislerinin emekleriyle tasarlanan ve yüzde 100 yerli bir ürün olan KCR556 Piyade Tüfeği’nin gerek teknolojisi gerek kullanım kolaylığı gerekse yüksek güvenilirliği açılarından güvenlik güçlerimize fayda sağlayacağına inanıyorum.” ifadesini kullandı.

15 bin atım garantili yerli piyade tüfeği TSK ya teslim edildi #2

15 bin atım garantili yerli piyade tüfeği TSK ya teslim edildi #3

Bir cevap yazın