ABD Senatosu 1 trilyon dolarlık altyapı paketini onayladıABD’de, seçim sürecinde eğitim ve şehirleşme gibi alanlarda kullanılmak üzere ortaya atılan altyapı paketinin onayı için ilk aşama tamamlandı.


ABD Senatosu 1 trilyon dolarlık altyapı paketini onayladı

ABD’de destek paketleri onaylanma gündemi devam ediyor.

ABD Senatosu, 1 trilyon dolar büyüklüğündeki altyapı harcama tasarısını dün onaylarken, destek paketlerinin ikincisi olan ABD Başkanı Joe Biden’ın 3 trilyon 500 milyon dolarlık harcama planıyla ilgili görüşmeler ikinci gününe girdi.

Senatonun onayını alan tasarının bir sonraki durağı, Temsilciler Meclisi olacak.

ALTYAPI PAKETİ, 30’A KARŞI 69 OYLA KABUL EDİLDİ

Aylar süren görüşmelerden sonra dün 1 trilyon dolarlık altyapı harcama tasarısı, Senato’da 30’a karşı 69 oyla geçirildi. Yollar, köprüler, havalimanları ve kanallarla ilgili ABD tarihinde on yıllardır olan en büyük yatırımların yapılmasını kapsayan altyapı tasarısının, ABD Temsilciler Meclisi’ndeki geleceği ise belirsiz.

Senato’daki Demokratlar, genel anaokullarını, bütçeye uygun konutları ve iklim dostu teknolojileri oluşturmayla ilgili maddelerin yer aldığı 3 trilyon 500 milyon dolarlık bir sonraki paketine yönelik harcama yönergesini kapsayan bütçe önergesine odaklandı.

ABD Senatosu 1 trilyon dolarlık altyapı paketini onayladı #1

Bir cevap yazın