ABD’de Biden’a destek yüzde 7 düştüABD’de yapılan bir ankete göre, Başkan Joe Biden’a olan halk desteğinin yüzde 41’e gerilediği ortaya çıktı.


ABD'de Biden'a destek yüzde 7 düştü

CNBC Tüm Amerika Ekonomik Anket Birimi tarafından 14-17 Ekim’de 800 Amerikalı ile yapılan anket, Biden’a halk desteğinin son dönemde nasıl eridiğini bir kez daha ortaya koydu.

HALKIN YÜZDE 52’Sİ MEMNUN DEĞİL

Ankete katılanların yüzde 41’i Biden’ı desteklediğini bildirirken, yüzde 52’si ise politikalarından hoşnut olmadıklarını ve desteklemediklerini belirtti.

BİDEN’A DESTEK YÜZDE 7 DÜŞTÜ

Aynı anket birimi tarafından temmuzda yapılan ankete göre, Biden’a desteğin yüzde 7 düştüğü görülüyor.

ABD de Biden a destek yüzde 7 düştü #1

KORONAVİRÜS POLİTİKALARI

Ayrıca ankete katılanların yüzde 50’si Biden’ın koronavirüs politikalarını desteklediğini, yüzde 45’i desteklemediğini kaydetti.

RESESYON ENDİŞESİ ARTTI

Katılımcıların yüzde 47’si ise ülkedeki enflasyon ve tedarik zinciri göz önüne alındığında, ülkede gelecek yıl resesyon olacağını düşündüğünü bildirdi.

AFGANİSTAN KARARI TEPKİ ÇEKTİ

Biden’ın halk desteği oranları özellikle ağustosta aldığı Afganistan’dan çekilme kararı ve koronavirüs vakalarındaki artış nedeniyle düşüşe geçmişti.

Biden’a halk desteği son dönemde Quinnipiac Üniversitesinin yaptığı ankete göre yüzde 38’e, Associated Press’in anketine göre ise yüzde 50’ye gerilemişti.

Bir cevap yazın