Alanya’daki Afgan bayrağını indirdilerSosyal medyadaki görüntülerin ardından olaya müdahale etmek isteyen bir grup, Afganlar tarafından göndere çekilen bayrağı Azerbaycan bayrağı ile değiştirdi.

Türkiye’deki Afgan mülteci tartışmaları sürerken, bugün Antalya’nın Alanya ilçesinde provokasyon niteliğinde bir olay yaşandı.

Tatil için geldikleri otelin plajında bulunan ülke bayraklarının yanına gelen 2 Afgan mülteci, dikili olan Afganistan bayrağını indirip yeniden göndere çekti.

Sosyal medyanın gündemine oturan o görüntüler, tepkileri de peşinde getirdi.

AFGANİSTAN BAYRAĞINI İNDİRİP AZERBAYCAN BAYRAĞI ASTILAR

Olay üzerine harekete geçen bir grup vatandaş, bölgedeki plaja giderek Afganistan’a ait bayrağı indirip, yerine Azerbaycan bayrağı astı.

Görüntülerde Azerbaycan ve Türk bayrağının yan yana dalgalandığı anlar yer aldı.

Alanya’daki Afgan bayrağını indirdiler

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Öte yandan Antalya Valiliği tarafından olaya ilişkin açıklama yapıldı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, “Bugün sosyal medyada çıkan Alanya’da bayrak asmayla ilgili haberlerde çıkan görüntülerin ilki 2018 yılına ait olup, görüntüdeki şahıs ülkemiz vatandaşıdır ve emniyette işlemleri devam etmektedir.” ifadelerine yer verildi.

İkinci görüntüdeki kişilerin ise görüntünün çekildiği yerin personeli olduğu belirtilen açıklamada, “Oradaki birden fazla ülkenin bayrağının bulunduğu direklerden sadece birinin gösterildiği anlaşılmakla birlikte, ilgili kişiler Emniyet Müdürlüğümüzce tespit edilerek, konu Başsavcılığımıza intikal ettirilmiştir.” denildi.

Alanya daki Afgan bayrağını indirdiler #1

Alanya daki Afgan bayrağını indirdiler #2

Estetik doktoru Nüket Eroğlu, Azerbaycanlı askerlerden rahatsız oldu HABERİ İÇİN TIKLAYIN

Alanya daki Afgan bayrağını indirdiler #3

Alanya plajında Afganistan bayrağı diktiler HABERİ İÇİN TIKLAYIN

Alanya daki Afgan bayrağını indirdiler #4

Bir cevap yazın