Altay Bayındır ve Osayi Samuel’in cezaları belli olduPFDK, Fenerbahçeli futbolcular Altay Bayındır ve Osayi-Samuel’in cezalarını açıkladı.


Altay Bayındır ve Osayi Samuel'in cezaları belli oldu

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Fenerbahçeli futbolculardan Bright Osayi-Samuel’e 3, Altay Bayındır’a 1 maç men cezası verdi.

OSAYİ 3 MAÇ, ALTAY 1 MAÇ CEZA ALDI

TFF’den yapılan açıklamaya göre, kurul, Süper Lig’in 9. haftasında Fenerbahçe’nin deplasmanda Trabzonspor ile yaptığı maçın ardından sosyal medya hesabındaki açıklamalarında müsabaka hakemlerine yönelik hakaretinden dolayı Osayi-Samuel’e 3 resmi müsabakadan men cezası verilmesini kararlaştırdı.

Altay Bayındır da rakip takım taraftarlarına yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 maç men cezası aldı.

Kurul, Fenerbahçe Kulübü, sarı-lacivertli kulübün başkanı Ali Koç ve başkan vekili Erol Bilecik’e ise ceza tayinine yer olmadığına karar verdi.

Altay Bayındır ve Osayi Samuel in cezaları belli oldu #1

ÇİRKİN TEZAHÜRATA CEZA

PFDK, Başakşehir ve Trabzonspor’un statlarında çirkin ve kötü tezahüratta bulunan belirli bloklardaki taraftarların bir sonraki müsabakaya girişini de yasakladı.

Antalyaspor kalecisi Ruud Boffin 13 bin, Antalyaspor Kulübü 9 bin, Adana Demirspor Kulübü de 32 bin lira para cezası aldı.

Altay Bayındır ve Osayi Samuel in cezaları belli oldu #2

Bir cevap yazın