Ankara’da kaybolan Dilan Erdoğdu: Zorla tutuluyorumYenimahalle ilçesinde dün sabah kaybolan ve haber alınamayan Dilan Erdoğdu’nun arkadaşına, “zorla tutuluyorum” diye mesaj attığı öğrenildi.


Ankara'da kaybolan Dilan Erdoğdu: Zorla tutuluyorum

Ankara’da dün sabah 15:00 sularında kaybolan ve hala bulunamayan Dilan Erdoğdu’nun arkadaşına, “zorla tutuluyorum” mesajı attığı öğrenildi. Ekiplerin arama çalışmalarından iyi haber bekleyen ailenin acılı bekleyişi devam ediyor.

KEDİLERE SU VERMEYE ÇIKTI BİR DAHA HABER ALINAMADI

Yenimahalle ilçesinde yaşayan zihinsel engelli Şirin Dilan Erdoğdu, annesi Türkan Erbil ile evlerinin bahçesini yıkadıktan sonra, kedilerin su kabını değiştirmek için evden çıkmıştı. O sırada mutfaktan çöp poşeti almak için eve giren anne Erbil geri döndüğünde kızını bulamayınca, babasına haber vererek, polise kayıp müracaatında bulunmuşlardı.

Telefonla aramasına rağmen cevap alamayan anne Türkan Erbil, ancak arkadaşına gönderilen mesajda zorla tutulduğunu söylediğini öğrenince polise başvurdu. Kızının hayatından endişe eden anne Erbil, “Kızımın telefonundan mahalle arkadaşının telefonuna mesaj geldi. Bir ‘zorla tutuluyorum’ dendi. Sonra, ‘Ben yalnızım, yeri bilmiyorum’ dendi. Böyle karışık bir şeyler. diye konuştu.

Ankara da kaybolan Dilan Erdoğdu: Zorla tutuluyorum #1

“KENDİNİ İFADE EDEMEZ”

Kızının yanında telefonunun olduğunu belirten Erbil, “Şu an bize yer tespit haberi bekleyin diyorlar. Üzerinde kısa kollu açık mavi lacivert çizgili bir tişört var. Taytı var, ayağında bahçe terliği, toprak rengi. Başka hiçbir şeyi yok. Kimliği almış mı almamış mı hiçbir bilgim yok. Kızımın başına bir şey gelmeden bir an önce bulunmasını istiyorum. 26 yaşında özel bir çocuk. Korkar, kendini ifade edemez çok. Yetkililer ilgileniyorlar sağ olsunlar. Sesimin gidebildiği kadar arkadaşlarımdan, halkımızdan yardım bekliyorum, çocuğumun bulunması için. Hiçbir anne bunu yaşamasın” diye konuştu.

Ankara da kaybolan Dilan Erdoğdu: Zorla tutuluyorum #2

“ZORLA TUTULUYORUM DİYE MESAJ GELDİ”

Kızının kendi başına bir yere gitmeyeceğini söyleyen, “Bana bağımlıdır bensiz hiç bir yere gitmez. Evden uzaklaşmaz. Kendi başına bir yere gitmez. Ablalarıyla ve benimle gezer. Sakin bir çocuktur. 3 kızın en küçüğü. Şu an savcılıktan haber bekliyoruz. Kızımın telefonundan mahalle arkadaşının telefonuna mesaj geldi. Bir ‘zorla tutuluyorum’ dendi. Sonra, ‘Ben yalnızım, yeri bilmiyorum’ dendi. Böyle karışık bir şeyler. Şu an savcılıktan haber bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ankara da kaybolan Dilan Erdoğdu: Zorla tutuluyorum #3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir