Antalya’da küle dönen evde bir tek Kur’an-ı Kerimler zarar görmediManavgat’taki yangından etkilenen bölgelerden olan Aşağıışıklar Mahallesi’nde, Ramazan Aydın’a ait olan ev yanarak tamamen küle döndü. Yangında evde bulunan Kur’an-ı Kerimlere ise hiçbir şey olmadı.


Antalya'da küle dönen evde bir tek Kur'an-ı Kerimler zarar görmedi

Manavgat’ta 28 Temmuz Çarşamba günü, Aşağışıklar Mahallesi’nde bulunan evinden Çolaklı Mahallesi’nde olan yangına su taşımak için giden işitme engelli Ramazan Aydın, daha sonra evine geri döndü.

Bir süre sonra koku ve seslere uyanan Aydın, yangının mahallesine doğru geldiğini anladı. Aydın, ailesi ile birlikte bahçedeki hayvanlarını bir araca yükleyip güvenli bölgeye gitti.

YANAN EVİNE GİRDİ, GÖRDÜĞÜ KARŞISINDA ŞAŞKINA DÖNDÜ

Talihsiz adam, bir süre sonra evinin olduğu bölgeye gelince itfaiye ekiplerini gördü. Yangından, Aydın’ın da evi etkilenmişti. İtfaiye ekipleri alevleri kontrol altına alsa da Aydın’ın evi küle döndü.

Soğutma çalışmaları sonrası evine giren Ramazan Aydın, hayatının şokunu yaşadı. Tamamen küle dönen evde yanmayan tek şey içerideki odada bulunan Kur’an-ı Kerimlerdi.

Antalya’da küle dönen evde bir tek Kur’an-ı Kerimler zarar görmedi VİDEO

“BİR TANESİ BİLE YANMAMIŞ”

Yanan evini görünce tek temennisinin Kur’an-ı Kerimlerin yanmamış olması olduğunu söyleyen işitme engelli afetzede Ramazan Aydın, “Çarşamba akşamı arkadaşımla birlikte Çolaklı’daki yangına su götürmek için gittik. 00.00 gibi eve döndük. Yattıktan sonra koku gelmeye başladı. Saat 02.00 gibi babam beni aradı. Yangın var dediler. Baktık buraya doğru geliyor, bahçenin arkasında 300’e yakın tavuk ve keçilerimiz vardı onları bir arabaya bindirdik ve bölgeden uzaklaştık. Canımızı zor kurtardık. Daha sonra evimin olduğu yere geldik. İtfaiye araçlarını gördüm. Evim yanıyordu. Söndürdüler, zor girdim eve baktım hiçbir şey kalmamış. Her şey yanmış. Evi geziyordum, İnşallah Kur’an-ı Kerimler yanmamıştır dedim. Bir baktım gerçekten yanmamış. Bir tanesi bile yanmamış. Evimin içerisinde hiçbir şeyim kalmadı, kül oldu. Bir tek Kur’an-ı Kerimler yanmadı.” ifadelerini kullandı.

Antalya da küle dönen evde bir tek Kur an-ı Kerimler zarar görmedi #1

Antalya da küle dönen evde bir tek Kur an-ı Kerimler zarar görmedi #2

Antalya da küle dönen evde bir tek Kur an-ı Kerimler zarar görmedi #3

Antalya da küle dönen evde bir tek Kur an-ı Kerimler zarar görmedi #4

Antalya da küle dönen evde bir tek Kur an-ı Kerimler zarar görmedi #5

Bir cevap yazın