Antalya’daki yangına ilişkin son durumDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Manavgat ilçesinde yangınlardaki son durum hakkında açıklama yaptı.


Antalya'daki yangına ilişkin son durum

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Manavgat’taki afet koordinasyon merkezinden basın açıklamasında bulundu.

Bakanlar, toplantıda Manavgat ilçesinde yangınlardaki son durumu paylaştı.

ÇAVUŞOĞLU: YURT DIŞINDAN GELEN DESTEKLER DEVAM EDİYOR

Azerbaycan’dan gelen desteklerin devam ettiğini belirten Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, şunları söyledi:

“Yurt dışından gelen destek talepler ve desteklerle ilgili can Azerbaycan’dan destekler devam ediyor. Cumhurbaşkanı Aliyev’in talimatıyla 40 itfaiye aracı ve 162 personel daha gelecek.

“ABD’DEN GELECEK 2 HELİKOPTER PAZARTESİ GÜNÜ TÜRKİYE’DE OLACAK”

ABD’den gelecek 2 helikopter pazartesi günü Türkiye’de olacak. Dünyanın birçok yerinde uzun süredir devam eden yangınlar var. Tüm ülkelere geçmiş olsun diyoruz.

“ANTALYA’DAKİ YANGINLAR İBRADI İLÇESİ HARİÇ SÖNDÜRÜLDÜ”

Manavgat ve Gündoğmuş yangınları 218. saatte kontrol altına alındı. Antalya’daki yangınlar İbradı ilçesi hariç söndürüldü.

Toplam 5 ilçemizde 59 mahallemiz yaklaşık 10 gündür süren yangınlardan etkilendi.”

Antalya daki yangına ilişkin son durum  #1

KURUM: ACİL İHTİYAÇ İÇİN KONTEYNER KURULUMU TAMAMLANDI

Bölgede mücadele eden herkese tek tek teşekkür edern Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Yangından doğrudan etkilenen 821 vatandaşımızın 808’i tedavileri yapılarak taburcu edildi. Acil ihtiyacı olan vatandaşlarımız için 149 konteyner kurulumu tamamlandı. 400 konteyner Antalya’ya geldi. 140 çadır kurulumu da tamamlanmış durumda.

“7 İLİMİZDE HASAR TESPİT ÇALIŞMALARIMIZI YÜRÜTÜYORUZ”

7 ilimizde, toplamda bin kişilik ekiple hasar tespit çalışmalarımızı yürütüyoruz. Muğla’daki çalışmalar da 2-3 güne tamamlanacaktır. Hasarlı 2 bin 164 birim tespit edildi. 62 kamu binası incelendi. Yıkılma riski olan binaların yıkım çalışmasını başlattık. 503 binanın yıkımı tamamlandı.

“TÜM ALANLARIMIZI BİR YIL İÇİNDE AĞAÇLANDIRACAĞIZ”

Bir yıl içinde tüm alanımızı ağaçlandıracağız. Ormanlarımızı korumak için cansiperane çalışmalarımız devam edecektir.”

Antalya daki yangına ilişkin son durum  #2

KARAİSMAİLOĞLU: KISA SÜREDE AFETİN İZLERİNİ ORTADAN KALDIRACAĞIZ

Bakan Karaismailoğlu da yaptığı açıklamasında “Kısa sürede afetin izlerini ortadan kaldıracağız, normal hayatımıza döneceğiz” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın