Bugün vaka sayısı kaç, kaç kişi öldü? 2 Ağustos koronavirüs tablosuKoronavirüs vaka sayılarına ilişkin son durumu öğrenmek isteyen vatandaşlar, “2 Ağustos 2021 koronavirüs vaka sayısı açıklandı mı?” sorusunu araştırmaya başladı.


Bugün vaka sayısı kaç, kaç kişi öldü? 2 Ağustos koronavirüs tablosu

Türkiye’de aşılamanın artmasıyla birlikte, pandemi ile mücadele devam ediyor.

Koronavirüs varyantları ile birlikte turizm sezonunun da etkisiyle vaka sayılarında artış gözlemleniyor. Hala aşı yaptırmayanların sayısı ise 22 milyona yakın durumda…

Bunun akabinde vatandaşlar, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanan koronavirüs tablosunu her gün yakından takip ediyor.

Koronavirüs vaka ve ölüm sayıları günlük olarak yakından takip ediliyor. Vatandaşlar, “Bugünkü vaka sayısı kaç, kaç kişi öldü?” sorularını araştırıyor.

Peki, 2 Ağustos 2021 koronavirüs vaka sayısı açıklandı mı? İşte 2 Ağustos 2021 Pazartesi vaka sayısı…

2 AĞUSTOS 2021 KORONAVİRÜS TABLOSU

Sağlık Bakanlığınca Günlük Koronavirüs Tablosu, “covid19.saglik.gov.tr” adresinden paylaşıldı.

Buna göre, Türkiye’de son 24 saatte 259 bin 196 Kovid-19 testi yapıldı, 22 bin 332 kişinin testi pozitif çıktı, 79 kişi hayatını kaybetti, iyileşenlerin sayısı ise 5 bin 107 oldu.

En az bir doz aşı uygulananların oranı en yüksek 10 il sırasıyla Muğla, Çanakkale, Kırklareli, Edirne, Balıkesir, Amasya, Eskişehir, Aydın, Tekirdağ ve İzmir oldu. En az bir doz aşı yapılanların oranı en az iller ise Şanlıurfa, Mardin, Bitlis, Muş, Diyarbakır, Siirt, Batman, Bingöl, Gümüşhane ve Iğdır olarak sıralandı.

 

Bugün vaka sayısı kaç, kaç kişi öldü? 2 Ağustos koronavirüs tablosu #1

Bir cevap yazın