Çökertme Koyu yeniden eski günlerine dönüyorTürkiye’yi yasa boğan orman yangınlarından derin yara alan Çökertme Koyu, felaketin ardından turistlerin bölgeyi terk etmemeleri ile toparlanmaya başladı.


Çökertme Koyu yeniden eski günlerine dönüyor

Türkiye’nin en gözde koylarından olan Muğla’nın Milas ilçesindeki Çökertme Koyu, yangın sonrasında yaralarını sarıyor.

MİLAS’TA YANGIN 11 GÜN SÜRDÜ

Muğla’nın Milas ilçesinde 1 Ağustos’ta başlayan ve 11 gün süren yangınlarda en çok etkilenen mahallelerden biri Çökertme Mahallesi olmuştu.

TÜM KÖY DENİZDEN TAHLİYE EDİLMİŞTİ

Köyün giriş ve çıkışını da saran alevler nedeniyle tüm köy, botlar ve yatlarla denizden tahliye edilmişti. Yaklaşık 3 gün süren yangınların ardından yavaş yavaş yeniden turistlerin geldiği Çökertme Koyu tamamen normale döndü.

Çökertme Koyu yeniden eski günlerine dönüyor #1

“20 GÜN SÜREN SESSİZLİĞİN ARDINDAN  İŞLETMELER TEKRAR FAALİYETE GEÇTİ”

Binlerce turisttin uğrak yeri haline gelen ve teknelerinde en çok demir attığı Çökertme Koyu’nda 20 gün süren sessizliğin ardından  işletmeler tekrar faaliyete geçti, yerli turist Çökertme Koyu’na gelmeye başladı.

Çökertme Koyu yeniden eski günlerine dönüyor #2

“ŞU ANDA ESKİ GÜNLERİMİZE DÖNÜYORUZ”

Çökertme Koyu’nda işletmeci İbrahim Günyel, çok zor günler geçirdiklerini ama normale döndüklerini belirterek, “Zor zamanları atlattık çok şükür. Allah’tan mavimiz kaldı, denizimiz duruyor. Şu anda eski günlerimize dönüyoruz. İnsanlar da geliyor artık. Yangın geçti, bitti ama biz şimdi buraları yeniden nasıl yeşertiriz onun derdindeyiz. İnsanların çok fazla desteğini görüyoruz. Gelen misafirlerimizin çoğu destek için geliyorlar. Herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Çökertme Koyu yeniden eski günlerine dönüyor #3

“İNSANLAR YAVAŞ YAVAŞ GELMEYE BAŞLADI”

Çökertme Koyu’nda işletmesi olan Mehmet Turguttekin ise normale dönüldüğünü ifade ederek, “Korku filmi gibiydi. Daha önce böyle bir şey yaşanmadığı için böyle bir tecrübesi yok. Kimse ne yapacağını bilemiyordu, büyük bir karmaşa vardı. İnsanlar yavaş yavaş gelmeye başladı. Biz de Çökertme Koyu’nda 30 Ağustos etkinliği yaparak yangını unutturmaya çalışacağız.” şeklinde konuştu.

Çökertme Koyu yeniden eski günlerine dönüyor VİDEO

Çökertme Koyu yeniden eski günlerine dönüyor #4

Çökertme Koyu yeniden eski günlerine dönüyor #5

Çökertme Koyu yeniden eski günlerine dönüyor #6

Çökertme Koyu yeniden eski günlerine dönüyor #7

Çökertme Koyu yeniden eski günlerine dönüyor #8

Bir cevap yazın