Cumhurbaşkanı Erdoğan Karadağ’daBosna Hersek ziyaretini tamamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Karadağ’a geldi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan Karadağ'da

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Karadağ’a ilk resmi ziyaretini gerçekleştirdi.

Bosna Hersek ziyaretinin tamamlamasının ardından Karadağ’a gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Podgoritsa Havalimanı’nda Karadağ Başbakan Yardımcısı Dritan Abazoviç, Karadağ’ın Ankara Büyükelçisi Perisa Kastratovic, Devlet Protokolü Başkanı Simeon Raoniç, Cumhurbaşkanı Özel Danışmanı Miodrag Radoviç ve Türkiye’nin Podgorica Büyükelçisi Songül Ozan ile Büyükelçilik görevlileri tarafından karşılandı.

TİCARET BAKANI İLE KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI EŞLİK EDİYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Karabağ ziyaretinde, Ticaret Bakanı Mehmet Muş ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da eşlik ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Karadağ da #1

“GÜNCEL MESELELERİ ELE ALACAĞIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ziyaret öncesi Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi’nde düzenlediği basın toplantısında, “Dost ve müttefik Karadağ’a ilk resmî ziyaretimi gerçekleştirecek olmaktan büyük bir bahtiyarlık duyuyorum. Ziyaretim sırasında Karadağ Cumhurbaşkanı, Meclis Başkanı ve Başbakan’la görüşmelerde bulunacağım. Bu görüşmelerde ikili ilişkilerimizin yanı sıra bölgesel ve uluslararası gündemi meşgul eden güncel meseleleri ele alacağız. Özellikle Kovid-19 salgını sonrası ekonomi, ticaret ve yatırım alanlarında iş birliğimizin ilerletilmesi hususunu muhataplarımla istişare edeceğiz.” ifadelerini kullanmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Karadağ da #2

OSMANLI ŞEHİTLİĞİ’NE ZİYARET

Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Tuzi şehrinde Sultan Fatih döneminde inşa ettirilen ve Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından restore edilen Nizam Camisi ile buradaki Osmanlı Şehitliği’ni de ziyaret etmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Karadağ da #3

Bir cevap yazın