Denizli’de pozitif gelinin ardından 24 kişiye karantinaMahalle düğünü sonrası koranavirüs testi pozitif çıkan gelinin ardından, damat ile birlikte düğüne katılan 23 kişi daha karantinaya alındı.


Denizli’de pozitif gelinin ardından 24 kişiye karantina

Denizli’nin Çameli ilçesine bağlı Kolak Mahallesi’nde yaşayan Halise N.A. ile Muhammet S. çifti, 22 Ağustos günü mahalledeki okulun bahçesinde düzenlenen düğün ile hayatlarını birleştirdi.

Düğünün ertesi günü rahatsızlanan gelinin koronavirüs testi pozitif çıktı.

Bunun üzerine çiftin düğünü mahalleli için kabusa dönüştü.

24 KİŞİ KARANTİNADA

Kırsal mahalleye gelen filyasyon ekipleri, düğünde gelin ile yakın temas eden kişilerle irtibat kurdu. Filyasyon ekiplerinin çalışmaları ve şikayetleri ortaya çıkan vatandaşların sağlık kuruluşlarına başvurmaları üzerine gelin Halise N.’nin ardından damat Muhammet S. ile birlikte düğüne katılan 23 kişi daha testlerinin pozitif çıkması veya temaslı oldukları gerekçesiyle karantinaya alındı.

MAHALLEDE TEDBİRLER ARTIRILDI

Kolak Mahallesi’nde düğünün ardından bir anda koronavirüs vaka patlaması yaşandı. Hızlı bir şekilde mahallede önlemleri artıran Çameli Kaymakamlığı, temaslı olabilecek veya şikayetleri oluşan vatandaşların bir an önce filyasyon ekipleriyle irtibata geçmesi için uyarı yaptı.

Mahalledeki pozitif vaka sayısında ciddi bir artış yaşanması durumunda, toplu karantina tedbirinin uygulanabileceği belirtildi.

Denizli’de pozitif gelinin ardından 24 kişi karantinaya alındı

Denizli’de pozitif gelinin ardından 24 kişiye karantina #1

Denizli’de pozitif gelinin ardından 24 kişiye karantina #2

Denizli’de pozitif gelinin ardından 24 kişiye karantina #3

Denizli’de pozitif gelinin ardından 24 kişiye karantina #4

Bir cevap yazın