Düğünde gelenlere şeker yerine kitap verdilerİstanbul Silivri ilçesinde evlenen çift, düğüne gelen konuklarına nikah şekeri yerine kitap dağıttılar.


Düğünde gelenlere şeker yerine kitap verdiler

Silivri’de hayatlarını birleştiren çift düğünlerine gelen misafirlere, nikah şekeri yerine verdikleri hediyeyle bir ilke imza attı.

Özel bir şirkette yazılım uzmanı Denizcan Arslan (29) ile bir reklam ajansında dijital pazarlama uzmanı Merve Yücel Demir (27), kitap okuma alışkanlığına katkıda bulunmak ve kalıcı bir anı bırakmak için düğünlerinde nikah şekeri yerine dünya klasiklerini davetlilere hediye etti.

Boğaziçi Üniversitesi’nde lisans eğitimlerini bitirdikten sonra evlenmeye karar veren çiftten Denizcan Arslan, ailesi ve nişanlısı ile düğünde davetlilere ne hediye edebileceklerini konuşurken klasik nikah şekeri yerine kitap düşüncesinin ortaya çıktığını söyledi.

Düğünde gelenlere şeker yerine kitap verdiler #1

“ÇOCUKLARIMIZA DA BİR ÖRNEK AYIRDIK”

Arslan, “Kim ne okur derken dünya klasiklerine yöneldik. Çocukların da okuyabileceği, eş dostlarına hediye edebileceği kitaplar bulduk. Aynı kitap olmaması için tek seri olmasını tercih ettik. Davetlilerimize vereceğimiz dünya klasiklerine notları kendimiz yazdık, iplerini bağladık. Klasik aynalı veya benzeri nikah şekeri yerine kitap hediye edeceğimiz için mutluyuz, heyecanlıyız. Umarım misafirlerimizin de hoşuna gider. Bunların bir bölümünü biz de okumamıştık. Serideki her kitaptan anı olması, ileride çocuklarımız olursa onlara okuyabilmek için bir örnek ayırdık” dedi.

Düğünde gelenlere şeker yerine kitap verdiler #2

“UMARIM DAVETLİLERİMİZ DE MUTLU OLURLAR”

İnsanların okuyabileceği bir şey olmasını istediklerini aktaran Merve Yücel Demir, “Klasik nikah hediyesi yerine, düğünümüzde insanların okuyabileceği ve başkasına okutup hediye edebileceği bir hediye olsun istedik. Umarım davetlilerimiz de mutlu olurlar. Ben ‘Polyanna’yı beğeniyorum” diye konuştu.

Düğünde gelenlere şeker yerine kitap verdiler #3

“GÜZEL BİR DÜŞÜNCE OLMUŞ”

Her masaya bırakılan kitapları görünce şaşıran davetlilerden Didem Gökçin, nikah şekeri yerine kitap verilmesi ile insanların okumaya tercih edilmesinin çok güzel bir düşünce olduğunu belirtti.

Sena Arslan da “Şeker yerine kitap tercih etmeleri ve bize böyle bir anı bırakmaları gayet güzel ve faydalı olmuş” dedi.

Seyit ve Betül Uluğ çifti de bu hediyeyi çok sevdiklerini söyledi. Diğer yakınlarının da kitaplarını alıp okuyacağını belirten Ela Yılmaz da, “Bu düşünce için tebrik ediyorum. Bunları ben ve oğlum için okuyacağım” dedi.

Düğünde gelenlere şeker yerine kitap verdiler #4

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir