Eski Sağlık Bakanı Yaşar Eryılmaz, yaşamını yitirdiRahatsızlığı nedeniyle Ankara’daki bir hastanede tedavi altında tutulan Yaşar Eryılmaz, gece saatlerinde hayatını kaybetti.


Eski Sağlık Bakanı Yaşar Eryılmaz, yaşamını yitirdi

Ağrı’da dört dönem milletvekilliği yapmış olan eski Sağlık Bakanı Yaşar Eryılmaz, vefat etti.

Yaşar Eryılmaz, Ankara’da bir süredir tedavi gördüğü hastanede 77 yaşında hayata gözlerini yumdu.

BAKAN KOCA’DAN BAŞSAĞLIĞI PAYLAŞIMI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Eryılmaz’ın vefatının ardından sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yaptı.

Bakan Koca, “Eski Sağlık Bakanlarımızdan Prof. Dr. Yaşar Eryılmaz aramızdan ayrıldı. Erzurum Atatürk Üniversitesi’nde uzun yıllar öğretim üyesi ve dört dönem Ağrı milletvekili olan hocamız, yetiştiği bölgenin büyüklerindendi. Kendisine Allah’tan rahmet, sevenlerine başsağlığı diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Eski Sağlık Bakanı Yaşar Eryılmaz, yaşamını yitirdi #1

YAŞAR ERYILMAZ KİMDİR

Yaşar Eryılmaz, 10 Haziran 1944’te Ağrı Doğubayazıt’ta doğdu. Babasının adı Rıza, annesinin adı Saime’dir. Üniversite tahsilini İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yaptı. 1972’de üroloji dalında uzmanlığını tamamladı. Elazığ ve Erzurum SSK hastanelerinde uzman hekim olarak çalıştı. 1980’de ABD Newyork Albert Einstein College Montefiore Hastanesi’nde bilimsel araştırmalar yaptı. 1983’te üroloji doçenti oldu. Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görev yaptı.

Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcılığı ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği görevlerini yürüttü. 1987 yılında başbakan Turgut Özal’ın isteğiyle Ağrı’dan milletvekili adayı oldu ve seçildi. 18., 19., 20. ve 21. Dönemde Anavatan Partisi’nden Ağrı Milletvekilliği yaptı. 2007 yılında 23. dönem seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Ağrı milletvekili seçildi.[2][3] 48. Hükûmet’te Sağlık Bakanlığı yaptı. İngilizce bilen Eryılmaz, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Eski Sağlık Bakanı Yaşar Eryılmaz, yaşamını yitirdi #2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir