Facebook tanınmış kişileri daha fazla koruyacakFacebook, zararlı içerikleri kaldırmak için taciz politikalarını genişleteceğini bildirdi. Yeni politika ile birlikte artık tanınmış kişiler daha fazla korunacak.


Facebook tanınmış kişileri daha fazla koruyacak

Şimdiye kadar birçok gizlilik sorunuyla karşı karşıya kalan sosyal medya platformu Facebook, son zamanlarda şirket için ifşalarla uğraşmak zorunda kalırken, gizlilik kurallarını da gözden geçiriyor.

Kaliforniya merkezli şirket, zararlı içerikleri kaldırmak için taciz politikalarını genişleteceğini bildirdi.

Şirketten yapılan açıklamada, daha ayrıntılı taciz politikası kapsamında ünlüler, seçilmiş yetkililer ve halkın gözü önündeki diğer kişiler de dahil olmak üzere, kamuya mal olmuş kişileri küçük düşüren veya cinselleştiren içeriklerin yasaklanacağı belirtildi.

“TACİZE İZİN VERMİYORUZ”

Facebook’un Küresel Güvenlik Sorumlusu Antigone Davis, “Platformumuzda zorbalık ve tacize izin vermiyoruz ancak bu olduğunda harekete geçiyoruz.” dedi.

mark zuckerberg facebook

Öte yandan değişiklikler, dünyanın dört bir yanındaki hükümet muhaliflerine, gazetecilere ve insan hakları aktivistlerine de tacizden daha fazla koruma sağlayacak.

Facebook, bir grup kişinin başka bir kullanıcıya zorbalık yapmak için birlikte çalıştığı tüm koordineli tacizleri de yasaklayacağını duyurdu. Değişiklikler, platformun tüm kullanıcıları için geçerli olacak.

Bir cevap yazın