Hafta sonu için yeni okuma önerileriBir haftayı daha geride bıraktık. Hafta sonu için sizlere yeni bir okuma listesi hazırladık.

Her hafta sonu olduğu gibi bu hafta sonu için de sizlere öneri listesi hazırladık. Bu öneri listemizde İthaki Yayınları’nın piyasaya çıkan yeni kitaplarından bir seçki sunuyoruz…

Hepinize, iyi haftalar diliyoruz.

Keyifli okumalar…

Sessizlik

Hafta sonu için yeni okuma önerileri #1

John Biguenet, 21. Yüzyıl’da bize daha da yabancılaşan bir kavram olan “Sessizlik” hakkında düşünürken, içerik bakımından zengin ve renkli bir kitap sunuyor.

Müjdemi İsterim

Hafta sonu için yeni okuma önerileri #2

Mert Balaban, ikinci öykü kitabı Müjdemi İsterim ile okura yeni sesler, bambaşka insanlar ve hikâyeler kazandırıyor. Bu öykülerle sahillere, çorbacılara, atölyelere, yeni ama yabancısı olmadığımız hanelere çağırıyor bizi.

Mahalle

Hafta sonu için yeni okuma önerileri #3

Selahattin Enis’in kaleme aldığı son eser olan Mahalle, Servet-i Fünûn’da da yazıldığı üzere edebiyatımızda realizmin bir şaheseri olarak daima yaşayacaktır.

Araba Sevdası

Hafta sonu için yeni okuma önerileri #4

Recaizade Mahmut Ekrem’den Araba Sevdası, edebiyatımıza kazandırdığı, ne olduğundan çok nasıl göründüğünü düşünen Bihruz Bey gibi unutulmaz bir züppe karakterle, popüler kültürden siyasete kadar pek çok alanda sık sık kullanılan bir tiplemeyi de ölümsüzleştirmiştir.

İntibah

Hafta sonu için yeni okuma önerileri #5

İntibah, Türk edebiyatının ilk edebi romanı.

Nedret

Hafta sonu için yeni okuma önerileri #6

İki kez beyazperdeye uyarlanan Ölmüş Bir Kadının Evrak-ı Metrukesi’ndeki karasevda öyküsü, Nedret’te de aynı heyecanla devam ediyor.

İçimizdeki Şeytan

Hafta sonu için yeni okuma önerileri #7

Sabahattin Ali’nin otuzlu yaşlarının başında kaleme aldığı İçimizdeki Şeytan, aydınmış gibi yapanların sofralarındaki savruk tartışmaları ve iki âşığın yollarını nasıl şaşırabileceğini anlatıyor.

Ergül Tosun

Kitap sayfası için iletişim:

ergul.tosun@ensonhaber.com

Bir cevap yazın