Irak ve Suriye kuzeyinde 1631 teröristi etkisiz hale getirdikBakan Hulusi Akar, 24 Temmuz 2015’ten bugüne kadar 18 bin 313, Irak ve Suriye’nin kuzeyinde ise 1 Ocak’tan bugüne 1631 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.


Hulusi Akar: Irak ve Suriye kuzeyinde 1631 teröristi etkisiz hale getirdik

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Özel Kuvvetler İhtisas Kursu’nun kapanış törenine katıldı.

Özel Kuvvetleri İhtisas Kursu”nu bitiren kursiyerlere bordo berelerini takan Hulusi Akar, törende gerçekleştirdiği konuşmasında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Bakan Akar, terörle mücadelenin yurt içi ve sınır ötesinde artan bir tempo ve kararlılıkla devam ettiğini aktardı.

“MEHMETÇİK TARİH YAZIYOR”

Terörle mücadelede 24 Temmuz 2015’ten itibaren başlayan yeni dönemin Pençe operasyonları ile devam ettiğini ifade eden Akar, “Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının kahramanlık ve fedakarlık hikayesi bitmedi, devam ediyor. Mehmetçik tarih yazmayı sürdürüyor” diye konuştu.

“TSK ÇOK DAHA GÜÇLÜ”

Akar, TSK’nın Cumhuriyet tarihinin en yoğun günlerini yaşadığını, unsurların tamamının bir faaliyetle görevli olduğunu belirterek, “TSK içindeki FETÖ’cü hainlerden temizlendikten sonra çok daha güçlü, kuvvetli, başarılı hale geldi. Operasyonlarımız milletimize güven, gurur vermeye devam ediyor” dedi.

Terörle mücadelenin yurt içi ve sınır ötesinde artan bir tempo ve kararlılıkla devam ettiğini aktaran Akar, şunları söyledi:

” 6 YILDA 18 BİN 313 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ”

“24 Temmuz 2015’ten bugüne kadar 18 bin 313 terörist etkisiz hale getirildi. Irak ve Suriye’nin kuzeyinde 1 Ocak’tan bugüne 1631 terörist etkisiz hale getirildi. Büyük bir mücadele yapılıyor. Bu konuda azimli ve kararlıyız. İnşallah tek yumruk, tek yürek olmak suretiyle terör belasından asil milletimizi kurtaracağız. Bu iş bitecek. Nerede terörist varsa orası bizim hedefimizdir. Teröristler nereye kaçarlarsa kaçsınlar onların peşinde olacağımızı ve en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar bu mücadelenin devam edeceğini herkesin bilmesi lazım. Kimsenin toprağında gözümüz yok. Bizim hedefimiz sadece ve sadece teröristlerdir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir