İran, nükleer müzakerelere 29 Kasım’da dönecekİran Dışişleri Bakan Yardımcısı Ali Bakıri Keni, Viyana’daki nükleer anlaşmaya geri dönüş müzakerelerine 29 Kasım tarihinde yeniden başlayacaklarını açıkladı.


İran, nükleer müzakerelere 29 Kasım’da dönecek

İran Dışişleri Bakan Yardımcısı ve İran’ın Viyana müzakerelerine başkanlık eden Ali Bakıri Keni sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, nükleer müzakerelere yeniden başlayacaklarını açıkladı.

MÜZAKERELER 29 KASIM’DA BAŞLAYACAK

Keni, Avrupa Birliği Ortak Dış ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Enrique Mora ile telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini belirterek, “ABD’nin hukuk dışı ve acımasız yaptırımlarının kaldırılması hedefiyle Viyana’daki nükleer müzakerelere 29 Kasım tarihinde yeniden başlama kararı aldık” dedi.

İran, nükleer müzakerelere 29 Kasım’da dönecek #1

ORTAK KAPSAMLI EYLEM PLANI

Öte yandan Ortak Kapsamlı Eylem Planı (JCPOA) olarak adlandırılan İran ile nükleer anlaşmanın tam uygulanması ve ABD’nin anlaşmaya dönüşünün ele alındığı görüşmeler, 6 Nisan tarihinde başlamıştı. İran’da haziran ayında gerçekleşen cumhurbaşkanlığı seçimleri nedeniyle ABD’nin de dolaylı olarak katıldığı nükleer anlaşmaya geri dönüş müzakerelerine ara verilmişti.

Bir cevap yazın