İtalya’da yangın çıkaran kundakçı, kameraya yakalandıYeşil alanda alevleri tetikleyen şahıs, 2 hektar alanın yanmasına sebep oldu.


İtalya'da yangın çıkaran kundakçı, kameraya yakalandı

İtalya’nın Sardinya Adası’nda geçtiğimiz ay başlayan yangında en az 20 bin hektar arazi zarar görürken, binlerce kişi bölgeden tahliye edildi.

Ülkenin güneyindeki Montesarchio kasabasında da yangın çıktı. Bölgeye yerleştirilen kameraya yansıyan görüntüler, yangının kasten çıkarıldığını gözler önüne serdi.

Sky News’in haberine göre, kameraların, Campania bölgesindeki Sannio Vadisi’nde meydana gelen yangınların bilimsel analizi için yerleştirildiği belirtildi.

ORMANI BİLEREK YAKTI

Çimenliği bilerek ateşe veren ve 50 yaşlarında olduğu belirtilen şahsın kundaklama girişimi kamera tarafından saniye saniye kaydedildi.

Yakılan alandaki alevlerin geniş bir alanı kaplaması nedeniyle 2 hektar alan küle döndü. Kundakçının 10 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya kalabileceği belirtildi.

İtalya’da yangın çıkaran kundakçı, kameraya yakalandı VİDEO

YAKAYI ELE VERDİ

Aynı gün yakalanan kundakçının çiftçi olduğu öğrenildi. Bu arada yangnılar, Sardinya’nın kuzeyinde etkili olmaya devam ediyor.

Canadair yangın söndürme uçaklarının yangını kontrol altına almak için su atma işlemi gerçekleştirdiği aktarıldı.

İtalya da yangın çıkaran kundakçı, kameraya yakalandı #1

İtalya da yangın çıkaran kundakçı, kameraya yakalandı #2

İtalya da yangın çıkaran kundakçı, kameraya yakalandı #3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir