Jandarmadan YPG/PYD terör örgütüne eş zamanlı operasyonİstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince, terör örgütü YPG/PYD’nin yapılanması içerisinde faaliyet gösterdiği tespit edilen şüphelilere eş zamanlı operasyon düzenlendi.


Jandarmadan YPG/PYD terör örgütüne eş zamanlı operasyon

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince; Suriye’de YPG/PYD saflarında faaliyet gösteren bazı şahısların, yasa dışı yollardan Türkiye’ye gelerek İstanbul ilinden PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütüne eleman kazandırma gayreti içerisinde oldukları bilgisi alındı.

Jandarma ekiplerince yapılan istihbarı çalışmalar ve yakın takiple yakalanan örgüt mensuplarının itirafları doğrultusunda geniş kapsamlı bir çalışma başlatıldı.

ADIM ADIM TAKİP EDİLDİLER

YPG/PYD terör örgütünde faaliyet göstermekte iken, yasa dışı yollardan Türkiye’ye gelerek İstanbul’da terör örgütüne eleman kazandırmak ve provokatif eylemlerde bulunmak maksadıyla faaliyetlerini sürdüren şüphelileri adım adım takip eden Jandarma ekipleri, BTÖ mensuplarının kimliklerini, eşkâllerini ve ikamet adreslerini belirledi.

JANDARMADAN KAÇAMADILAR

Operasyon için düğmeye basan ekipler; Küçükçekmece, Bağcılar, Başakşehir ve Gaziosmanpaşa ilçelerinde bulunan 5 ayrı adrese eş zamanlı baskın düzenledi.

Baskında; R.M., A.Y., L.M., B.M. ve Y.İ. isimli şahıslar gözaltına alındı. Başsavcılığın talimatıyla şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda çok sayıda örgütsel doküman ve dijital materyal ele geçirildi.

Gözaltına alınan 5 şüphelinin Jandarma’daki sorgulamalarının sürdüğü öğrenildi.

Jandarmadan YPG/PYD terör örgütüne eş zamanlı operasyon #1

Jandarmadan YPG/PYD terör örgütüne eş zamanlı operasyon #2

Jandarmadan YPG/PYD terör örgütüne eş zamanlı operasyon #3

Bir cevap yazın