Kemer’de orman yangını5 arazöz ve söndürme ekiplerinin müdahale ettiği yangınla ilgili bilgi veren Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu “Rüzgarın yön değiştirmesi ve arazinin sarp olması müdahaleyi güçleştiriyor” dedi.


Kemer'de orman yangını

Antalya’nın Kemer ilçesi Göynük Mahallesi Üçoluk Yaylası mevkisindeki ormanlık alanda, henüz belirlenemeyen nedenle yangın başladı.

Bölgede etkili olan rüzgar nedeniyle kısa sürede yayılan alevlere Antalya Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı 5 arazöz ve yangın söndürme ekipleri müdahale ediyor.

Sarp ve kayalık alandaki yangının kontrol altına alınması için çalışıldığı bildirildi.

YILDIRIM KAYNAKLI OLDUĞU TAHMİN EDİLİYOR

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, akşam saatlerinde başlayan yangını kontrol altına alma çalışmalarının halen devam ettiğini söyledi.

Yangının yıldırım kaynaklı olduğunun tahmin edildiğini ifade eden Topaloğlu, “Rüzgarın yön değiştirmesi ve arazinin sarp olması müdahaleyi güçleştiriyor. Orman Bölge Müdürlüğünün uzman ekipleri şu anda yangına müdahale ediyorlar. Belediyemizin 3 arazöz ve 30 personeli ile Büyükşehir Belediyesine ait 5 arazöz yardım etmek için bekliyor. Ekiplere su ve ayran takviyesinde bulunduk.” diye konuştu.

Kemer’de orman yangını VİDEO

Kemer de orman yangını #1

Kemer de orman yangını #2

Kemer de orman yangını #3

Kemer de orman yangını #4

Bir cevap yazın