Kuzey Irak’ta 1 askerimiz şehit olduMSB, Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Şimşek operasyon bölgesinde, PKK’lı teröristlerce yapılan havan saldırısı sonucu bir askerimizin şehit olduğunu, 3 teröristin ise öldürüldüğünü açıkladı.

Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personelinin yurt içi ve yurt dışında hain teröristlere yönelik düzenlediği operasyonlar devam ediyor.

Milli Savunma Bakanlığı’nın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Şimşek operasyon bölgesinde bulunan bir üs bölgesine PKK’lı teröristlerce havan saldırısı düzenlendiği belirtildi.

HASTANEDE ŞEHİT DÜŞTÜ

Saldırıda bir askerimizin ağır yaralandığı ve kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğu ifade edildi.

3 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Saldırıyı gerçekleştiren teröristlere derhal karşılık verildi. Açılan karşı ateş sonucu 3 PKK’lı öldürüldü.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Şimşek operasyon bölgesinde bulunan bir üs bölgemize PKK’lı teröristlerce yapılan havan saldırısında bir kahraman silah arkadaşımız ağır yaralanmış ve kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.

Kahraman silah arkadaşımıza Allah’tan rahmet, ailesine ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize başsağlığı ve sabır dileriz. Saldırıyı gerçekleştiren teröristlere derhâl karşılık verilmiş, ilk belirlemelere göre 3 terörist etkisiz hâle getirilmiştir. Bölgede operasyonlarımız sürmektedir.” ifadelerine yer verildi.

Kuzey Irak ta 1 askerimiz şehit oldu #1

Bir cevap yazın