SİPER Hava Savunma Füzesi’nin Atışı GerçekleştirildiMilli Uzun Menzilli Hava Savunma Füze Sistemi SİPER’in atış testi gerçekleştirildi. Gelişmeyi, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir duyurdu.


SİPER Hava Savunma Füzesi’nin Atışı Gerçekleştirildi

Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir yaptığı son paylaşımda yeni bir müjdeyi daha duyurdu.

Uzun menzilli ve çok katmanlı milli hava savunma sistemi SİPER’in testi başarıyla gerçekleştirildi.

“BAŞARIYLA TAMAMLADIK”

Konuyla ilgili olarak Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir tarafından yapılan açıklamada, “Uzun menzilli ve çok katmanlı milli hava savunma sistemimiz SİPER’in geliştirme çalışmalarında bir aşamayı daha başarıyla tamamladık. 2023 yılında envantere almayı planladığımız SİPER ile Gökvatanımıza karşı bütün tehditleri en güçlü şekilde bertaraf edeceğiz.” ifadelerine yer verildi.

SİPER Hava Savunma Füzesi’nin Atışı Gerçekleştirildi

“5-6 ÇEŞİT HAVA SAVUNMA SİSTEMİMİZİN DEVREDE OLDUĞUNU GÖRECEĞİZ”

Başkan Demir tarafından SİPER Füzesi’nin test atışı esnasında yapılan açıklamalarda ise şu ifadelerde bulunuldu:

“Hava savunma sistemlerimizin yolculuğuna devam ediyoruz. Adım adım olan bu yolculukta, çeşitli kademelerdeki sistemlerimizi devreye koyduk ve şu anda daha ileri kademelere doğru olan yolculuğumuzda, SİPER’e doğru hedeflerimize yürüyoruz. SİPER yolculuğumuzun testlerinden birisini daha burada gerçekleştirdik. Giderek artan menzil ve irtifalarda testlerimiz devam ediyor. İnşallah bu arada çeşitli mesafelerde ürünler çıkmaya devam edecek. SİPER hedefimize eriştiğimiz gün de İnşallah ülkemizde 5-6 çeşit hava savunma sistemimizin devrede olduğunu göreceğiz. Emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.”

SİPER Hava Savunma Füzesi’nin Atışı Gerçekleştirildi #1

SİPER Hava Savunma Füzesi’nin Atışı Gerçekleştirildi #2

SİPER Hava Savunma Füzesi’nin Atışı Gerçekleştirildi #3

Bir cevap yazın