Sofiane Feghouli Türk vatandaşı oluyorGalatasaray’da istenmeyen adam ilan edilen Sofiane Feghouli, Türk vatandaşlığı almak için kolları sıvadı.


Sofiane Feghouli Türk vatandaşı oluyor

Son haftalarda 11’de başlamadığı için üzüntülü olan 31 yaşındaki orta saha oyuncusu Sofiane Feghouli Türk vatandaşı olmak istiyor.

Sofiane Feghouli’nin sözleşmesi sezon sonunda bitiyor. İsmi zaman zaman ocakta başlayacak ara transfer döneminde takımdan ayrılacaklar arasında gösterilse de Cezayirli oyuncu, yaşantısına burada devam etmekte kararlı.

3 AY İÇİNDE TÜRK PASAPORTU ALMAK İSTİYOR

Fanatik’in haberine göre; işlemlere başlayan Feghouli, 3 ay içerisinde Türk pasaportunu almayı amaçlıyor.

Sofiane Feghouli Türk vatandaşı oluyor #1

TÜRK PASAPORTU ALMAK YETERLİ Mİ?

Son düzenlemeye göre ülke sınırları içerisinde 250 bin dolarlık mülk alan yabancıların, Türk yurttaşlığına geçme şansı olurken, Süper Lig ve TFF 1. Lig’de oynayan profesyonel futbolcular için milli takım listesiyle ilgili bölüme göre başka kriterler söz konusu.

Buna göre sonradan Türk yurttaşlığına geçen yabancı bir futbolcunun A Milli Takım ‘da en az bir maç oynaması şartıyla lig maçlarında yerli statüde yer almasına izin veriliyor.

Cezayır Milli Takım formasını defalarca giyen Feghouli’nin şu andaki kurallara göre sahada Türk statüsüyle yer alması imkansız.

Sofiane Feghouli Türk vatandaşı oluyor #2

4.2 MİLYON EUROYA GELMİŞTİ

Sofiane Feghouli 2014’ün Ağustos ayında İngiltere Premier Lig ekibi West Ham United’dan 4.2 milyon euroya transfer edilmişti.

Sofiane Feghouli Türk vatandaşı oluyor #3

Bir cevap yazın