Sosyal medya kullanıcı sayısı 4,55 milyara yükseldi



Dünyada 5,29 milyar insanın cep telefonu kullandığı ortaya çıkarken, sosyal medya kullananların sayısı ise son 12 ayda 400 milyondan fazla artarak 4,55 milyara çıktı.


Sosyal medya kullanıcı sayısı 4,55 milyara yükseldi

Pandemi dönemiyle birlikte insanların evlerine kapanması ve yapılan kısıtlamalar, akıllı telefon kullanıcı sayısını da büyük ölçüde artırmıştı.

‘2021’de Dijital’in Durumu’ raporununa göre, buna bağlı olarak dünyada internet ve sosyal medya kullanıcılarının sayısı da yükselmeye devam ediyor.

5,29 MİLYAR TELEFON KULLANICISI VAR

Rapordan elde edilen veriler neticesinde, dünya nüfusunun 7,89 milyara ulaştığı ortaya çıkarken, bunların 5,29 milyarının cep telefonu kullandığı saptandı.

SOSYAL MEDYA KULLANICI SAYISI 4,55 MİLYARA ÇIKTI

İnternet kullanıcı sayısı geçen yıla oranla yüzde 4,8 artarak 4,88 milyara ulaşırken, sosyal medya kullanıcılarının ise son 12 ayda 400 milyondan fazla artarak 4,55 milyara yükseldiği görüldü. Bu da pandemi döneminde sosyal medyaya ilginin arttığını gösterdi.

HER GÜN 1 MİLYONDAN FAZLA KULLANICI

Verilere bakıldığında sosyal medyaya küreselde her gün 1 milyondan fazla yeni kullanıcı geldiği kaydedildi. Ayrıca artan küresel nüfusun 2023 yılı ortalarında 8 milyarı geçmesi beklendiği açıklandı.

TELEFON

Bir cevap yazın