Sultangazi’de üst geçit, korkudan kullanılamıyorKullandıkları üst geçitin asansör kısmında madde bağımlılarının mesken tutması ve fuhuş yapması nedeniyle çekinen vatandaşlar, üst geçiti kullanmaya korktuklarını belirtti.


Sultangazi'de üst geçit, korkudan kullanılamıyor

İstanbul Sultangazi’de 2012 yılında tamamlanarak hizmetine açılan üst geçitte iki engelli asansörü bulunmasına rağmen uzun süredir hizmet vermiyor.

İki asansör zamanla madde bağımlıların mekanı haline geldi.

Fuhuş yapıldığı da öne sürülen asansörler, bakımsızlıktan çürümeye terk edildi.

ASANSÖRDE YANGIN ÇIKTI

Geçtiğimiz salı günü saat 04.00 sıralarında Hoca Ahmet Yesevi Caddesi’ndeki üst geçidin asansöründe yangın çıktı. Yangını gören mahalle sakinleri durumu itfaiyeye bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yangına müdahale ederek söndürdü.

Sultangazi’de üst geçit, korkudan kullanılamıyor VİDEO

Sultangazi de üst geçit, korkudan kullanılamıyor #1

“AİLELER ÇOK TEDİRGİN”

Mahalle sakinleri ise madde bağımlıların mekanı haline geldiğimi iddia ettikleri üst geçidin yayalar tarafından kullanılmadığını söyledi. Mahalle sakinlerinden Yüksel Türkan, “Dışarıdaydım bir patlama sesi geldi. Büyük bir patlama oldu. Patlamadan sonra asansör alev almaya başladı. Bu sırada bir polis ekibi yoldan geçiyordu. Ekipleri durdurarak durumdan haberdar ettik. İtfaiyeye haber verdiler. İtfaiye olay yerine gelerek yangını söndürdü. O an asansör içerisinde kimse yoktu. Her iki asansör madde bağımlıların yuvası haline gelmiş. Ayrıca fuhuş da yapılıyor. Bu asansörler üst geçit yapıldığından beri hiç hizmet vermedi. Mahalle sakinleri çok tedirgin. Üst geçidin hemen yanında çocuk parkı var. Bundan dolayı aileler tedirgin.” dedi.

Sultangazi de üst geçit, korkudan kullanılamıyor #2

“GECE SAATLERİNDE KORKUDAN KİMSE KULLANAMIYOR”

Bir başka mahalle sakini Yavuz Gökçen ise, “Burası madde bağımlıların evi olmuş. Özellikle gece saatlerinde kimse korkudan üst geçidi kullanmıyor.” diye konuştu.

Sultangazi de üst geçit, korkudan kullanılamıyor #3

“İNSANLAR YOLU KULLANIYOR”

Gökhan Kurt isimli mahalle sakini, “Her iki asansörde olmadık işler yapılıyor. Bu üst geçit bundan dolayı fazla kullanılmıyor. İnsanlar karşıdan karşıya geçmek için bu üst geçidi kullanmak yerine yolu kullanıyorlar.” şeklinde konuştu.

Sultangazi de üst geçit, korkudan kullanılamıyor #4

Sultangazi de üst geçit, korkudan kullanılamıyor #5

Sultangazi de üst geçit, korkudan kullanılamıyor #6

Sultangazi de üst geçit, korkudan kullanılamıyor #7

Bir cevap yazın