Yangın mağduru üreticiler için TAGEM devreye girildiTAGEM, orman yangınlarında yangın söndürmekten, sahada çalışanların beslenmesine ve zarar görev hayvanların bakımına kadar pek çok alanda seferber olarak devreye girdi.


Yangın mağduru üreticiler için TAGEM devreye girildi

Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar Genel Müdürlüğü (TAGEM), Muğla’da yangında 8 ilçede mağdur olan üreticilere dağıtılmak üzere 90 ton yem desteği sağladı.

Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü organizasyonunda toplam 631 ton kaba yem ve 440 ton kesif yem dağıtıldı.

MUĞLA TARIM ORMAN İL MÜDÜRLÜĞÜ 834 PERSONELİ HER YERDE GÖREV ALDI

Muğla Tarım ve Orman İl Müdürü Barış Saylak, “Bu yangın başladığında biz burada yangını söndürmek ile ilgili bir sorumluluğumuz olmamasına rağmen Muğla Tarım Orman İl Müdürlüğü 834 personeli yeri geldiğinde hortum taşıdı, yeri geldiğinde su taşıdı. Arka tarafta hayvanlarımızın tahliyesinden, tahliye edilen hayvanlarda oluşan yanık yaralarının tedavisine, doğumlarından her şeyine kadar veteriner hekimler sahada mücadele ettiler.


Yangın mağduru üreticiler için TAGEM devreye girildi #1

GIDA MÜHENDİSLERİ SAHADA ÇALIŞTI

Gıda mühendislerimiz, sahanın her noktasında gelen yardımların güvenilir gıda olup olmadığını kontrol ederek yangın savaşçılarına, afetzedelere, gönüllülerimize ulaşan gıda kontrollerini yaptılar. Çok şükür, tüm gönüllülerimizin, diğer bakanlıklarımızın ve başta Tarım ve Orman Bakanlığımızın elemanları, genel müdürlerimiz, en alttan yangın savaşçılarımız, yerel yönetimlerimiz, sivil toplum kuruluşlarımızın gayreti ile sonlarına doğru geldik. Bundan sonra Allah’ın izniyle gün ayrıştırma, ayrım günü değil, hep birlikte Türkiye olma günü.” dedi.

Yangın mağduru üreticiler için TAGEM devreye girildi #2

YEM VE TOHUM HAZIRLIKLARI TAMAMLANDI

Dokuz araçla gelen yem ve tohumlar, Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü organizasyonunda yangın bölgelerinde dağıtılmak üzere teslim alındı.

Yangın mağduru üreticiler için TAGEM devreye girildi #3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir