Yeni BMW iX ön siparişe açıldı: İşte Türkiye fiyatıBMW’nin elektrikli mobilite alanındaki amiral gemisi iX, xDrive40 modeli ile Türkiye’de ön siparişe açıldı. İşte otomobilin Türkiye fiyatı ve özellikleri…

Alman otomobil üreticisi BMW’nin elektrikli mobilite alanındaki amiral gemisi iX, xDrive40 modeli ile yakında Türkiye’deki müşterileriyle buluşacak.

Markanın Türkiye distribütörü Borusan Otomotiv’den yapılan açıklamaya göre, kasım ayında Türkiye’de satışa çıkacak olan BMW iX xDrive40’ın ön sipariş süreci başladı.

BMW iX xDRIVE40 TÜRKİYE FİYATI

Yapılan açıklamaya göre, dileyen müşterileri  1 milyon 632 bin 300 TL fiyatla yeni BMW iX modeli için ön sipariş verebilecek.

bmw

BMW iX XDRIVE 40 ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLER

Yapılan açıklamaya göre, ön ve arka akslarında yer alan elektrik motorları 326 beygir güç ve 630 Nm tork üreten iX, 0’dan 100 km/s hıza 6,1 saniyede ulaşıyor.

Öte yandan, WLTP normlarına göre tam şarj ile yaklaşık 425 km menzile sahip iX xDrive40’ta, yüksek güçlü ev dışı şarj istasyonlarında 10 dakikalık şarj ile 100 km menzil üreten bataryalar 40 dakikalık şarjla tam doluluğa erişiyor.

Türkiye’de ilk kez Autoshow Mobility 2021 Fuarı’nda sergilenen iX’in kabininde ise doğal ve geri dönüştürülmüş malzemeler kullanılmış durumda.

Elektrikli otomobilde, yeni nesil BMW İşletim Sisteminin bir parçasını oluşturan ve seri üretim araçlarda ilk kez sunulan 12.3 ve 14.9 inçlik kombine kavisli ekrana da yer veriliyor.

BMW

BMW

Bir cevap yazın