Yeni Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer kimdir? Mahmut Özer’in biyografisiMEB Bakanı Ziya Selçuk yerine atanan Mahmut Özer kimdir merak ediliyor. İşte Yeni Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in biyografisi…


Yeni Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer kimdir? Mahmut Özer'in biyografisi

Resmi Gazete’de yer alan atama kararlarına göre Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yerine Mahmut Özer atandı.

2018 yılından itibaren Milli Eğitim Bakan Yardımcılığını üstlenen Mahmut Özer, daha önce ÖSYM Başkanlığı görevini de yürüttü.

Atama kararının akabinde Mahmut Özer merak edilen isimler arasında yerini aldı.

Mahmut Özer kimdir, kaç yaşında, nereli ve hangi görevlerde bulundu? soruları araştırılıyor. İşte Yeni Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in hayatı ve biyografisi…

MİLLİ EĞİTİM BAKANI MAHMUT ÖZER KİMDİR?

Tokat’ta 1970 yılında doğan Prof. Dr. Mahmut Özer, ilk ve ortaöğrenimini bu ilde tamamladı.

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümünden 1992’de mezun olan Özer, yüksek lisans ve doktorasını Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Fen Bilimleri Enstitüsü Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalında tamamladı.

Özer, 1992-1994 yıllarında Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü Dalaman Havalimanında elektronik mühendisi, 1994-2002 yıllarında da Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tokat Meslek Yüksekokulu Elektrik Programında öğretim görevlisi olarak çalışmalarda bulundu. 

Temmuz 2002’de Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünde yardımcı doçentlik görevine başlayan
Özer, aynı üniversitede 2005-2010 yıllarında doçent olarak görevine devam etti.

Temmuz 2010 itibarıyla profesör olarak atanan Özer, 28 Kasım 2010 tarihinde Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörlüğüne atandı. İslam Dünyası Kalite Güvence Ajansları Birliği (AQAAIW) Başkanı ve Türk Standardları Enstitüsü (TSE) Genel Kurul Üyesi olan Prof. Dr. Mahmut Özer, evli ve üç çocuk babasıdır.

Mahmut Özer son olarak ÖSYM Başkanlığı görevini icra etmiş, Resmi Gazete’de yayımlanan atama ilanının ardından yeni görevi olan Milli Eğitim Bakan Yardımcılığını üstlenmiştir.

5 Ağustos 2021 tarihi ile Milli Eğitim Bakanı olarak atanmıştır.

Yeni Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer kimdir? Mahmut Özer in biyografisi #1

Bir cevap yazın